Moravskoslezský
krajský svaz házené

Sponser Food

Kalendář

<prosinec 2019>
poútstčtsone
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
1.8.2009 otevřeno: 806 x

Volební konference ČSH se konala v Brně

V sobotu 26.6.2009 proběhla v Brně, v hotelu Holiday Inn, konference Českého svazu házené. Tajným hlasováním na ní byli zvoleni předseda ČSH, členové výboru ČSH, předsedové odborných komisí i členové revizní kontrolní komise svazu.

V sobotu proběhla 26.6.2009 v Brně, v hotelu Holiday Inn, konference Českého svazu házené. Tajným hlasováním na ní byli zvoleni předseda ČSH, členové výboru ČSH, předsedové odborných komisí i členové revizní kontrolní komise svazu.

 
Kromě voleb měla Konference na programu také zprávu o činnosti výkonného výboru ČSH za období 2005 – 2009, zprávu kontrolní a revizní komise ČSH za období 2005 – 2009 a také projednání změny stanov ČSH. Úprava stanov byla na Konferenci také schválena a přinesla mimo jiné také odstranění samostatného krajského článku řízení, odstranění střetu zájmů v orgánech ČSH nebo možnosti odvolat člena VV ČSH a OSH. Všechny návrhy změny stanov najdete zde.
 
Konference Českého svazu házené je nevyšším orgánem ČSH a svolává ji Rada ČSH nejméně jednou za dva roky. Konference ČSH je oprávněna jednat a usnášet se, je-li při zahájení konference přítomna nadpoloviční většina delegátů. Oproti poslední Konferenci, která se konala v roce 2008 v Praze, a kde se nesešla potřebná většina delegátů, byla Konference v Brně usnášeníschopná a všichni vítězní kandidáti byli platně zvoleni. Připomeňme, že platně je zvolen ten kandidát, který obdrží nadpoloviční většinu hlasů delegátů s hlasem rozhodujícím přítomných v době zahájení volební procedury. Celkem se do Brna dostavilo 95 delegátů (tj. 55%), což představuje nadpoloviční většinu z celkových 171 možných delegátů.
 
Za severomoravskou oblast se konference nezúčastnily tyto kluby:
Sokol Klimkovice, HC Zubří, Lesana Zubří, TJ Veselá, TJ Rožnov p.Radhoštěm, SKP Frýdek-Místek, TJ TŽ Třinec, TJ Nový Jičín, KH Kopřivnice, HCB Karviná, HC Ostrava, Sokol Poruba, TJ Sokol Ostrava – Zábřeh, HCB s.r.o. Karviná, TJ Sokol Ostrava
 
Nepřítomné byly tyto kluby:
KH Orel Paskov, Lokomotiva Suchdol n.Odrou, Sokol Trnávka, Cement Hranice, Zbrojovka Vsetín, Sokol Krmelín, DTJ Polanka n.Odrou, Sokol Hrabůvka, Baník Havířov, Meteor Orlová, HC Hlučín, TJ Sokol Karviná, SK P.E.M.A. Opava, TJ Sokol Krnov.
 
Na letošní Konferenci byli tajným hlasováním voleni předseda ČSH, osm členů výkonného výboru ČSH jako předsedy odborných komisí(předsedu soutěžní komise, předsedu komise rozhodčích, předsedu komise mládeže, předsedu komise rozvoje, předsedu ekonomické a marketingové komise, předsedu legislativní komise, předsedu reprezentační komise a předsedu trenérsko-metodické komise) a sedm členů revizní a kontrolní komise ČSH.
 
Volby byly ukončeny v 11:50, načež byly do té doby zapečetěné volební urny protokolárně otevřeny a sečteny hlasy. Křeslo předsedy Českého svazu házené obhájil Jaroslav Chvalný, který je ve své funkci od roku 2001. Byli zvoleni členové VV, kteří zároveň zastávají funkce předsedů jednotlivých komisí. Předsedou Soutěžní komise zůstává Stanislav Svoboda, předsedou Komise rozhodčích se stal Jiří Konečný. Předsedou Komise mládeže je Tomáš Černý, předsedou Komise pro rozvoj se stal Zdeněk Radosta. Předsedou Ekonomické a marketingové komise zůstává Aleš Kolář, v čele Legislativní komise zůstává Ladislav Jakub. Předsedou reprezentační komise je i nadále Tomáš Bártek, Trenérsko-metodickou komisi povede Martin Tůma.
 
Sedmičlennou Kontrolní a revizní komisi tvoří Petr Balatka, Josef Čerkovský, Josef Halašta, Petr Jaroň, Vlasta Perglová, Jana Palečková a Zbyněk Voráč. Tato komise se ihned po Konferenci sešla a ze svého středu zvolila za předsedu Petra Jaroně. Zároveň se po Konferenci sešla i Rada ČSH a schválila například možnost startu smíšených družstev (v oblastních soutěžích) a to do kategorie mladšího žactva za předpokladu, že tak rozhodne řídící orgán soutěže.