Moravskoslezský
krajský svaz házené

Sponser Food

Kalendář

<leden 2020>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
1.3.2015 otevřeno: 1558 x

Česko-slovenská liga žactva

Další ročník této zaběhnuté soutěže žactva, kterou pořádá Moravskoslezský a Trenčínský krajský svaz házené, je již minulostí. V článku naleznete konečné výsledky, shrnutí a pár fotografií.

___________________________________________________________________________

 

MLADŠÍ ŽÁCI

 V kategorii mladších žáků reprezentovala náš krajský svaz družstva Karviné, Frýdku-Místku a Kopřivnivce. Ve stejném pořadí se také seřadila za sebou v konečné tabulce na druhém až čtvrtém místě. Suverénně si pro vítězství dokráčelo družstvo Považské Bystrice s pouhými dvěma prohrami na kontě. V indivuduálních oceněních celého turnajového klání také figurují jména hráčů z klubů MSKSH; Nejlepším brankářem byl vyhlášen Patrik Bartoš (FM) a tabulku střelců ovládl kopřivnický Ladislav Hývnar.

 

společné foto z turnaje ml. žáků (Kopřivnice)

 

MLADŠÍ ŽAČKY

Ani v kategorii dívek nezůstala družstva MSKSH pozadu. Za jedenkrát poraženou Bytčou se na druhém a třetím místě umístily dívky z Hrabůvky a Poruby. Karvinské Sokolky skončily v celkovém zúčtování poslední, avšak byla to pro ně jistě přínosná a zajímavá zkušenost při konfrontaci se slovenskými celky. Bytčanské hráčky převyšovaly nad ostatními, nejlepší střelkyní se stala Lucia Leštinová a brankářský post zastávala nejlépe Natália Chudovská.

 

STARŠÍ ŽÁCI

HCB Karviná, SKP Frýdek-Místek a DTJ Polanka. Tato trojice zastupovala náš krajský svaz házené a nutno říci, že velmi dobře. Karvinští opanovali celou soutěž s pouhými dvěma porážkami na kontě, bronz brali Frýdecko-Místečtí. Polanka skončila na místě posledním, kdy mladí hráči nestačili na své zkušenější soupeře. Výsledky se promítly i do individuálních ocenění, králem střelců byl s 89 zásahy vyhlášen Alexandr Zamarski a nejlepším hráčem turnaje byl zvolen David Růža (oba HCB).

 

HCB Karviná po vítězství v turnaji ČSL

bronzový SKP Frýdek-Místek

 

nejlepší hráč, brankář a střelec

 

 

STARŠÍ ŽAČKY

 V kategorií starších žaček letos doznalo složení družstev jistých změn. Vedle týmů Bytče a Štartu Trenčín startovaly dva výběry hráček MSKSH. Oba výběry se dokázaly přes Trenčín probít k medailovým pozicím, vklínila se mezi ně sice Bytča, ale i tak jsou výsledky našich zástupkyň velmi dobré vzhledem k faktu, že všechny hráčky spolu stabilně nehrávají. Nejlepší hráčkou byla zvolena Ivana Novobilská, korunku královny střelkyň brala Eliška Desortová (obě zástupkyně výběrů MSKSH).

 

vítězný výběr MSKSH I.

bronzový tým MSKSH II.

 

 Veškeré výsledky a konečné tabulky najdete v sekci ke stažení - nemistrovské soutěže - Československá liga - sezóna 2014/2015.

 

Česko-Slovenskou ligu žactva finančně podporuje Moravskoslezský kraj