Moravskoslezský
krajský svaz házené

Sponser Food

Kalendář

<leden 2020>
poútstčtsone
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
23.7.2018 otevřeno: 1259 x

Střípky z RHC: Léto v Moravskoslezském kraji

Výrazné výsledky přivezly domů z turnaje ve slovinském Koperu tým Moravskoslezského kraje. Nejen házenkáři v RHC Karviná ale měli pořádně nabité jarně-letní měsíce. CO všechno připravili trenéři v Moravskoslezském kraji?

Skvělého úspěchu dosáhly týmy Moravskoslezského kraje - výběry ročníků 2003 a 2004 RHC Karviná, RHC Frýdek Místek a RHC Poruba - na mezinárodním turnaji Eurofest ve slovinském Koperu, který se konal ve dnech 3. až 8. července 2018. „Ve velké konkurenci 223 týmů, tedy asi 3500 sportovců, všech kategorií a z mnoha evropských (Albánie, Polsko, Francie, Rakousko, Švédsko, Belgie, Dánsko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Chorvatsko, Španělsko, Černá Hora) i mimoevropských zemí (Korea, Izrael apod.) se naše družstva neztratila,“ pochvalovala si trenérka RHC Karviná Jana Hajžmanová. V přímořském prostředí se hrálo v halách i na venkovních hřištích.

 

 

RHC SKP Frýdek-Místek - 5.místo

RHC Frýdek Místek pod vedením trenéra Martina Strnadela a vedoucího Zdeňka Verlíka bojovalo v kategorii chlapci 2003 v konkurenci 24 týmů ve skupině A, kde prohrálo hned první utkání s francouzským družstvem Uodl HB B 13:26. „V dalších utkáních již byli karvinští mladíci úspěšní, postupně porazili polský Radrzymin 19:14, italské San Marino 15:9, francouzské družstvo Selestat AHB B 19:13, švédské IFK Tumba B 17:15 a skončili ve skupině na 2. místě s 8 body a skórem 83:77. V dalších postupových bojích porazilo karvinské družstvo srbský Radnicki Obrenovac 19:16, bohužel další utkání prohrálo se slovinským družstvem RD Izola 13:20 a v utkání o umístění v turnaji porazilo slovenské družstvo Tatran Stupavu 12:11. Skončilo na konečném 5.místě v turnaji,“ jmenovala Hajžmanová.

RHC Frýdek Místek reprezentovali: Šimon Prudký (Sokol Klimkovice), Sebatián Szafrán a Jiří Černota (oba TJ Nový Jičín),Timon Šmíd, Václav Špok, Jakub Zníšťal, Dominik Urbánek, Jan Plaček a Marek Zahumenský (všichni Sokol Ostrava), Sebastián Somsi, Antonín Borák a Norbert Broda (SKP Frýdek-Místek), Votěch Kožušník (HCB Karviná). Trenér: Martin Strnadel, vedoucí Zdeněk Verlík (oba SKP Frýdek Místek).

 

RHC Sokol Poruba - 4. místo

RHC Sokol Poruba pod vedením trenérek Petry Vavříkové a Lucie Hudečkové bojovalo v kategorii dívek 2003 v konkurenci 19 týmů. „Děvčata ve skupině postupně porazila polskou Warszawu 15:12, francouzské družstvo Morteau 19:5 a slovenské Malacky 14:10 a postoupila z 1. místa ve skupině s 6 body a skórem 48:27. V dalších postupových bojích družstvo RHC porazilo Val De Leysse (FRA) 16:8, bohužel další utkáních děvčata prohrála s pražským družstvem Prague 03 13:22 a v utkání o umístění v turnaji byla také neúspěšná, s družstvem slovinské RK Olympija prohrála 15:18 a celkově skončila na konečném 4. místě v turnaji,“ popsala Hajžmanová.

RHC Sokol Poruba reprezentovaly: Veronika Juřinová, Barbora Nováková, Aneta Kavalová, Tereza Škárková, Vendula Tichá, Klára Jandačová (Sokol Poruba), Kristýna Barčáková, Tereza Kokyová, Simona Dohnalová, Natálie Dohnalová (sokol Karviná), Tereza Beličinová, Adéla Stonawská, Nela Szafarczyková (SC Bohumín) a Barbora Hvozdovičová (Sokol Zábřeh) Trenérka: Petra Vavříková (Sokol Poruba), Lucie Hudečková (Sokol Karviná)

 

 

RHC HCB Karviná - 2. místo

RHC Karviná pod vedením trenérů Jany Hajžmanové a Jaromíra Petřeka bojovalo v kategorii chlapci 2003 proti 24 týmům ve skupině B. Postupně porazilo dvě francouzská družstva Monteau 25:14 a Essa HB 22:6, belgické družstvo z HC Schoten 25:4, rakouský tým Wat Funfhaus A 16:15 a Yang Ming (TPE) 16:11 a vyhrálo skupinu s 10 body a skórem 104:50. „V dalších postupových bojích porazilo Radnicki Obrenovac (SRB) 22:14, slovinské družstvo RD Izola 14:11, když utkání skončilo 10:10 a o postupu rozhodovaly 7 m hody. Naše družstvo bylo úspěšné, když postupně Vojtěch Dráb, Martin Benýšek, Jakub Chochrun a Marek Sekáč své pokusy proměnili, postup do finále také zajistil náš brankář Matěj Brychlec, který chytil dva 7 m hody soupeřů. Ve finálovém utkání se družstvu nedařilo, neproměněné gólové šance a více technických chyb rozhodlo o těsném vítězství francouzského družstva Selestat AHB A v poměru 16:18. Naše družstvo obsadilo nádherné 2. místo v turnaji,“ uzavřela Hajžmanová.

RHC Karviná reprezentovali: Matěj Brychlec, Tomá Müller, Jakub Kubisa, Jakub Chochrun, Marek Sekáč, Vojtěch Dráb, Kristián Galia, Šimon Klus (HCB Karviná), Martin Benýšek, Jan Foret, Miroslav Škarkka, Matěj Hrnčárek, Lukáš Podolský KH Kopřivnice), Ondřej Opat (Sokol Krmelín). Trenéři: Jana Hajžmanová (HCB Karviná), Jaromír Petřek (KH Kopřivnice).

 


Léto v RHC Karviná

Další měsíce mají za sebou mladí házenkáři v RHC Karviná. Trenéři pro ně připravili v průběhu dubna, května a června několik házenkářských aktivit.

 

Minikempy RHC

Na kemp RHC chlapců ročníků 2003-2004 se sjelo 8. května do Karviné 25 hráčů. „V první fázi a po rozcvičení s míčem byla větší část tréninku věnována herním činnostem jednotlivce a potom obrannému systému 1:2:3 a 0:6. V útočné fázi hráči nacvičovali útočné kombinace dvojic a trojic. Kempu se zúčastnilo 14 hráčů Karviné, 5 z Kopřivnice, 2 z Krmelína a Třince a po jednom hráči z Opavy a Klimkovic," popisovala trenérka RHC Jana Hajžmanová. Další dva minikempy připravili trenéři na 31. května a 21. června 2018, vždy se zúčastnilo 20 hráčů (Karviná 13, Kopřivnice 5, a Krmelín 2), poslední kemp před prázdninami se konal 28.6.2018 za účasti 14 hráčů (Karviná 8, Krmelín 1, Kopřivnice 5). „Kemp byl věnován opět nácviku obrannému systému 1:2:3 a 0:6, v útočné fázi hráči zdokonalovali spolupráci spojek s pivotem a kombinaci založené na sběhnutí a následné cloně,“ dodala Hajžmanová.

 

Turnaje RHC výběru 2003-2004

V sobotu 2. června 2018 se družstvo RHC Karviná zúčastnilo prvního turnaje pořádané pro výběry RHC chlapců 2003. Turnaj se konal ve Velké Bystřici za účasti výběrových družstev RHC Velká Bystřice (kraj Olomoucký), RHC Nové Veselí (kraj Jihlavský), RHC Zubří (kraj Zlínský), RHC Karviná (kraj Moravskoslezský) a RHC Frýdek Místek (kraj Moravskoslezský). Týmy se střetly v herním systému, každý s každým, aby poměřily své síly. „Nešlo tolik o samotný výsledek, ale především o prověrku roční práce v systému RHC. Z házenkářského pohledu zde byli chlapci somatotypem i svými pohybovými schopnostmi velice zdatní. Našemu výběru se na turnaji dařilo, a i když nešlo o výsledky, družstvo prošlo turnajem bez porážky a celý turnaj vyhrálo,“ těšilo Hajžmanovou. RHC Karviná reprezentovali hráči: Matěj Brychlec, Petr Újezdský, Tomáš Müller, Michal Folwarczný, Jakub Chochrun, Jiří Pospíšil, Marek Sekáč, Adam Miroš, Vojtěch Dráb, Kristián Galia, Ondřej Kubica, Jakub Kubisa, Šimon Klus (všichni Karviná), Matěj Hrnčárek, Martin Benýšek, Jan Foret, Lukáš Podolský, Vojtěch Příhoda (KH Kopřivnice), Matěj Blačinský a Ondřej Opat (oba Sokol Krmelín).


Cvičení mateřských školek

RHC Karviná pořádalo pro děti mateřských škol sportovní „Hrátky s míčem“. Cvičení probíhalo 14 dní vždy v pátek a o cvičení byl velký zájem. Dětem se věnovali hráči extraligového družstva mužů a cílem bylo u dětí vzbudit zájem o sport. Celkem se zúčastnilo cvičení cca 974 dětí z osmi mateřských škol v Karviné.

 

 

Otevřené tréninkové jednotky

Jednou až dvakrát měsíčně - v úterý pro starší žáky, ve středu pro mladší žáky - pobíhaly v hale v Karviné otevřené tréninkové jednotky. Cílem bylo zdokonalování herních dovedností, koordinace, také kondiční cvičení, herní a obranná činnost. Hráčům se věnovali karvinští trenéři Jana Hajžmanová, Soňa Ortová, Roman Farář a Jaroslav Badura, také reprezentanti a hráči extraligových družstev jako jsou Martin Galia, Namanija Marjanovič, Michal Brůna nebo Jan Užek. Do tréninků se zapojili i trenéři, kteří hráče na OTJ dovezli. K dispozici byla i regenerace, sauna, vířivka a na OTJ byla přítomna i masérka Andrea Jančičková. Otevřených tréninkových jednotek se pravidelně zúčastňovali hráči a hráčky Karviné, Sokola Karviná, Ostravy Zábřehu, Kopřivnice, Sokola Ostravy a Třince.