Moravskoslezský
krajský svaz házené

Sponser Food

Kalendář

<říjen 2019>
poútstčtsone
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
30.7.2018 otevřeno: 479 x

Eurofest Koper 2018 - další info+foto

________________________________________________________________________

26th EUROFESTEUROPEAN HANDBALL FESTIVAL

Skvělého úspěchu dosáhly  týmy Moravskoslezského kraje, výběry ročníků 2003-2004 RHC HCB Karviná , RHC SKP Frýdek Místek , RHC Sokol Poruba, minižačky a mladší žačky TJ Sokol Poruba na mezinárodním turnaji Eurofest ve slovinském Koperu ve dnech 03.-08.07.2018.  Ve velké konkurenci 223 týmů (cca 3500 sportovců) všech kategorií a z mnoha evropských (Albánie, Polsko, Francie, Rakousko, Švédsko, Belgie, Dánsko, Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Chorvatsko, Španělsko, Černá Hora) i mimoevropských zemí (Korea, Izrael apod.) se naše družstva neztratila. V krásném přímořském prostředí se hrálo v halách i na venkovních hřištích.

                  

 

RHC SKP Frýdek-Místek 5.místo

RHC Frýdek Místek pod vedením trenéra Martina Strnadela a vedoucího Zdeňka Verlíka bojovalo  v kategorii chlapci 2003(24 týmů), ve skupině A, kdy prohrálo hned první utkání s francouzským družstvem Uodl HB B 13:26. V dalších utkáních již byli úspěšní, kde postupně porazili polský Radrzymin 19:14, italské San Marino 15:9, francouzské družstvo Selestat AHB B 19:13, švédské IFK Tumba B  17:15 a skončilo ve skupině na 2.místě s 8 body a skórem 83:77. V dalších postupových bojích družstvo porazilo Radnicki Obrenovac (SRB) 19:16, bohužel další utkání prohrálo se slovinským družstvem RD Izola 13:20 a v utkání o umístění v turnaji porazilo slovenské družstvo Tatran Stupavu 12:11 a skončilo na  konečném 5.místě v turnaji.

RHC Frýdek Místek reprezentovali : Šimon Prudký (Sokol Klimkovice), Sebatián Szafrán a Jiří Černota (oba TJ Nový Jičín),Timon Šmíd, Václav Špok, Jakub Zníšťal, Dominik Urbánek, Jan Plaček a Marek Zahumenský (všichni Sokol Ostrava), Sebastián Somsi, Antonín Borák a Norbert Broda (SKP Frýdek-Místek), Votěch Kožušník (HCB Karviná). Trenér : Martin Strnadel, vedoucí Zdeněk Verlík (oba SKP Frýdek Místek).

     


RHC Sokol Poruba 4.místo 🏆

RHC Sokol Poruba  pod vedením trenérek Petry Vavříkové a Lucie Hudečkové bojovalo v kategorii dívek 2003(19 týmů). Děvčata ve skupině postupně porazila polskou Warszawu 15:12, francouzské družstvo Morteau 19:5 a slovenské Malacky 14:10 a postoupila z 1.místa ve skupině s 6 body a skóre 48:27. V dalších postupových bojích družstvo RHC  porazilo Val De Leysse (FRA) 16:8 a bohužel v dalších utkáních děvčata prohrála  s pražským družstvem Prague 03 13:22 a v utkání o umístění v turnaji byla také neúspěšná, s družstvem  RK Olympija (SLO) prohrála 15:18 a celkově skončila na konečném 4.místě v turnaji.

RHC Sokol Poruba reprezentovaly :Veronika Juřinová,Barbora Nováková,Aneta Kavalová,Tereza Škárková,Vendula Tichá,Klára Jandačová (Sokol Poruba),Kristýna Barčáková,Tereza Kokyová, Simona Dohnalová,Natálie Dohnalová (sokol Karviná), Tereza Beličinová, Adéla Stonawská, Nela Szafarczyková (SC Bohumín) a Barbora Hvozdovičová (Sokol Zábřeh) Trenérka : Petra Vavříková (Sokol Poruba), Lucie Hudečková (Sokol Karviná)

   

TJ Sokol Poruba ml.žačky 3.místo https://ci4.googleusercontent.com/proxy/o2FMVSiV8BYy9ytK4Or2T5uXNIFgG8_tYzKmO_iLOIQ8-LvSzYCdH6qktVGfsNiD_9YHJPx1p2JeV0Qlp5mYHVzpVgRtRdM7gln0zgXqSAln-f42go347w=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f96/1/16/1f949.png🏆

Družstvo mladších  žaček TJ Sokol Poruba pod vedením trenérky Aleny Humlové a vedoucího Libora Kozubka  v kategorii dívek 2005 (16 týmů) vyhrálo svou skupinu, když postupně porazilo Stupavu (SVK) 14:9, Jura Committee (FRA) 13:11, Saeby HK (DEN) 21:10 a  Veselí n.Moravě (CZE) 15:8, získalo 8 bodů a skóre 63:38. V dalších postupových utkáních porazilo soupeřky z ŽRK Izola (SLO) 17:15, bohužel s francouzským družstvem Doubs  prohrálo 14:18 a v utkání o konečné umístění porazilo družstvo RK Olympija (SLO) 16:12 a skončilo na pěkném 3.místě v turnaji.

  


RHC HCB Karviná 2.místo https://ci6.googleusercontent.com/proxy/pqVx9FxB5FlsbwTrgLek5Kn57jXwYzEqeLevnCmqEjeYwg7Kk2mCMYOXXiCkxE5mxZOZeNG0qkQiFV-uByscgeGUBQV_CsV3630MdcwzrJsf8ZSheDpiUQ=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f15/1/16/1f948.png🏆
RHC Karviná pod vedením trenérů Jany Hajžmanové a Jaromíra Petřeka bojovalo  v kategorii chlapci 2003(24 týmů), ve skupině B. Postupně porazilo dvě francouzská družstva Monteau 25:14 a Essa HB 22:6, belgické družstvo z HC Schoten 25:4, rakouský tým WatFunfhaus A 16:15 a Yang Ming(TPE) 16:11 a vyhrálo skupinu , získalo 10 bodů a skóre 104:50. V dalších postupových bojích  porazilo Radnicki Obrenovac (SRB) 22:14, slovinské družstvo RD Izola 14:11, když utkání skončilo 10:10 a o postupu rozhodovaly 7 m hody. Naše družstvo bylo úspěšné, když postupně Vojtěch Dráb, Martin Benýšek, Jakub Chochrun a Marek Sekáč své pokusy proměnili, postup do finále také zajistil náš brankář Matěj Brychlec, který chytil dva 7m hody soupeřů. Ve finálovém utkání se družstvu nedařilo, neproměněné gólové šance a více technických chyb rozhodlo o těsném vítězství francouzského družstva Selestat AHB A v poměru 16:18. Naše družstvo obsadilo nádherné 2.místo v turnaji.

RHC HCB Karviná reprezentovali  : Matěj Brychlec, Tomá Müller, Jakub Kubisa, Jakub Chochrun, Marek Sekáč, Vojtěch Dráb, Kristián Galia, Šimon Klus (HCB Karviná),  Martin Benýšek, Jan Foret, Miroslav Škarkka, Matěj Hrnčárek, Lukáš Podolský KH Kopřivnice),Ondřej Opat (Sokol Krmelín), trenéři : Jana Hajžmanová (HCB Karviná), Jaromír Petřek (KH Kopřivnice).

 

 

 

                                         

 

TJ Sokol Poruba r.2007 1.místo https://ci6.googleusercontent.com/proxy/7F8yzXFUvTiSJlrM4KrybGrho4nG4fwvIXggiCdtgheW_wOJWxgqkCnaNuU3ngzSdBEzH_jjsfoxFDplbU87imDJFgtF892aBmYYQD18rY2v4EYCxHgorA=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f94/1/16/1f947.png 🏆

 

Družstvo minižaček TJ Sokola Poruba pod vedením Radana Ustrnula a Radka |Jurča svými výkony nedávalo svým soupeřkách žádnou šanci. Ve skupině postupně porazilo maďarské družstvo Dunajvarosi 10:6, slovenskou Stupavu 11:0, i srbské družstvo RK Junior 13:6 a svou skupinu vyhrálo s 6 body a skórem 34:12. V postupových bojích vyhrálo s francouzským družstvem Orchamps Vennes 10:3 a opět s maďarským družstvem Dunajvarosi 9:6 a tím skončilo na 1. místě v turnaji za účasti 9 týmů.

 

    

 

Týmy si navzájem fandily, povzbuzovaly se a mimo utkání si užily skvělého doprovodného programu a koupání v moři. Děkujeme všem hráčům a hráčkám za příkladnou reprezentaci kraje a svých klubů, trenérům za práci s mládeží a přejeme všem krásné prázdniny a dovolenou.

 

   

 

 

 

 

fotky a informace zpracovala : Jana Hajžmanová